İskele Mah. Akçam Cad. No:32/4 Altınoluk - Edremit / Balıkesir Hergün 08:30 - 00:00 0 266 205 00 00

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Terleme sorunu yaşam kalitesini düşürüyor

Terleme sorunu, pek çok kişi için hem iş hayatı hem de özel hayatı etkileyen, kişinin kendine olan güvenini azaltan çok ciddi bir sosyal yaşam sorunudur. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler; toplumda rahat hareket edemediklerini, insanların ellerini sıkamadıklarını, kıyafet seçimi konusunda özgür olamadıklarını, istedikleri ayakkabıları rahat bir şekilde tercih edemediklerini dile getirirler. Bu şikayetlere bağlı olarak da kişinin yaşam kalitesi düşerken, psikolojisi ise olumsuz yönde etkilenir.

10 dakikada botoks ile terleme tedavisi!

Bu sorun için en ideal tedavi seçeneklerinden biri olan botoks ile terleme tedavisi yalnızca 10 dakika sürmektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan, ameliyatsız ve kansız bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilir.

Terleme tedavisi için kullanılan botoks nasıl etki göstermektedir?

Botoks uygulaması, ilgili bölgedeki sinir iletimini geçici bir süre durdurmaktadır. O bölgede ter oluşumuna neden olan kolinerjik sinirler etkisiz bir hale geleceği için terin üretilmesi ve dışarıya atılmasının önüne geçilmiş olur.

Botoks ile terleme tedavisi nasıl bir işlemdir?

Koltuk altı terlemesi için yapılacak işlemler oldukça konforlu ve ağrısızdır. El ayası ve ayak tabanı bölgelerine yapılacak terleme tedavilerinde ise gerekli olması durumunda ağrı kesici kremler kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında herhangi bir ilaç kullanılmaz ve pansuman gerekmez.

Terleme tedavisi için kulanılan botoks ne zaman etki etmeye başlar?

Botoks, etkisini 3 ila 7 gün arasında gösterir. Bu süre içerisinde ilgili bölgede terleme tamamen durmaktadır.

Botoksla terleme tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Botoks etkisi 3-6 ay sürdüren bir ilaçtır; fakat terleme tedavisinde kullanılan botoks uygulamalarının etkisinin 1 yıla kadar sürdüğü görülmüştür.

Botoks terleme tedavisinin olumsuz yönleri var mıdır?

Botoks ile terleme tedavisinin yan etkisi bulunmamaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra yılda 1 kez tekrar edilmelidir. Bu bir dezavantaj olarak düşünülse de; botoks ile terleme tedavisi, diğer tedaviler ile karşılaştırıldığında; 10 dakika içerisinde gerçekleştirilebiliyor ve ameliyat gerektirmiyor olduğu için bu dezavantaj önemsenmeyebilir.

Botoks ile terleme tedavisi sonrasında denize girilebilir mi?

İşlemden hemen sonra günlük yaşamınıza dönmenizde hiçbir sakınca olmadığı gibi, yine hemen denize ya da havuza girebilirsiniz.

 

Botoks tedavisi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Ali Aydoğdu tarafından yapılmaktadır. Bu işlem SGK kapsamında değildir.

[[[["field14","contains","10"]],[["show_fields","field15","",null,"field15"]],"and"],[[["field14","contains","20"]],[["show_fields","field17"]],"and"],[[["field14","contains","31"]],[["show_fields","field21"]],"and"],[[["field14","contains","40"]],[["show_fields","field19"]],"and"],[[["field14","contains","60"]],[["show_fields","field20"]],"and"],[[["field14","contains","70"]],[["show_fields","field24"]],"and"],[[["field14","contains","130"]],[["show_fields","field30"]],"and"],[[["field14","contains","50"]],[["show_fields","field23"]],"and"],[[["field14","contains","117"]],[["show_fields","field28"]],"and"],[[["field14","contains","123"]],[["show_fields","field29"]],"and"],[[["field14","contains","90"]],[["show_fields","field26"]],"and"],[[["field14","contains","80"]],[["show_fields","field25"]],"and"],[[["field14","contains","111"]],[["show_fields","field27"]],"and"]]
1 Step 1
Online Randevu
Ad Soyad
Telefon Numarası
phone
Tarih
date_range

E-Randevu Hizmet Şartları 
Randevu talebinizden önce mutlaka okuyunuz.    
1. Randevu talebi gönderdiğinizde, personelimiz size ulaşacak ve randevu kaydınız tamamlanacaktır. 
2. Bilgilerinizde eksiklik olması ya da telefonlarınıza erişemediğimiz durumlarda randevunuz kabul edilmez. 
3. Saat 19:00'a kadar olan randevu talepleriniz aynı gün değerlendirilir.
19:00'dan sonraki randevu talepleriniz bir sonraki gün değerlendirilir. 

4. 0 266 205 00 00 numaralı telefonlardan da randevu alabilirsiniz.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right