blank

Check-Up Hızlı Randevu

Check-Up randevunuzu tamamlamak için sizi arayacağız.

Kan tahlilleriniz için ortalama 12 saat açlık süresi gerektiğini unutmayınız.


  CHECK-UP NEDİR?

  Çağımızın hastalıkları olan koroner arter hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bireylerde hiçbir belirti vermeden ve hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.

   

  Sağlığınız değerlidir! Onu yaşamın akışında şansa bırakmayın!

   

  Kişinin bireysel özellikleri gözetilmeksizin kalıplaşmış, standart, laboratuvar analizlerine dayanılarak gidilecek bir Check-up programı uygulaması, kişilere yetersiz hizmet alımı ya da gereksiz maliyet olmaktan öteye gidemez. Bu sebeple kişinin geçmiş aile öyküleri, yaşı, cinsiyeti, iş hayatı, şikayetleri, varsa geçirilmiş hastalıklar gibi kendisine özgü kişisel tüm faktörler göz önüne alınarak kişiye özel check-up programları hazırlanmaktadır.

   

  blank

   

  Check-up yapılacağı gün 10-12 saatlik açlık süresi istediğimiz için, 1 gün önceden kendinizi buna göre ayarlamayı unutmayınız. Düzenli kullandığınız ilaç ya da herhangi bir sebeple beslenmeniz doktor kontrolündeyse check-up yaptırmadan önce doktorunuza danışınız.

   

  Sıkça Sorulan Sorular

  Neden Check-Up Yaptırmalısınız?

  Modern tıpta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Hastalık ortaya çıktıktan sonra yaşanan süreç kişileri maddi-manevi yorabilmekte, hatta bazen tedavisi çok zor durumlar ortaya çıkabilmektedir.

  Check-up kimlere ne sıklıkta uygulanmalıdır?

  Check-up’ın, bir başka deyimle genel sağlık kontrolünün, herhangi bir şikayet ve hastalığı olmayan kişilere bile yılda bir yapılması önerilmektedir. Ailesel ya da kişisel risk faktörlerine göre önerilen check-up tekrar süresi değişkenlik gösterebilir.

  Hamilelerde ve mevcut sağlık sorunları olan hastalarda araştırma amaçlı uygulanması önerilmez.

  Check-up içeriği nasıl olmalıdır?

  Belirli yaş gruplarına özel paketler ve ailesel genetik geçişli hastalıklara özel tarama amaçlı programlar olsa bile kişinin yaş, cinsiyet, risk faktörleri, iş ve hayat tarzı ile ailesindeki hastalık yüküne göre risk faktörlerinin belirlenmesi sonucunda ilgili fiziki muayenelerin ve gerekli görülen laboratuvar testlerin tespiti ile kişiye özel hazırlanmaktadır.

  Check-up işlemi ne kadar sürer?

  Hasta danışmanlarımız check-up programı boyunca size refakat edeceklerdir. Yapılacak işlemleriniz için sadece 2 saatinizi ayırmanız yeterlidir. Check-up randevunuza gelirken eğer varsa daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirmelisiniz. Randevu günü olası fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve rahat ayakkabı ile gelmenizi öneriyoruz.